استاد سید محمد حسین عظیمی

همایش قرآنی دانشگاهیان با حضور استاد سیدمحمدحسین عظیمی فر، مدرس برتر حوزه علمیه قم و مفسر قرآن برنامه یاد خدا شبکه تلویزیونی قرآن ، در تالار حکمت دانشگاه شیراز برگزار شد.
دراین برنامه اساتید، کارکنان و دانشجویان دانشگاه شیراز شرکت کردند و استادعظیمی فر به بیان نکاتی در خصوص معنا ، مفهوم و تفسیر آیه 84 سوره اسراء: " قل کل یعمل علی شاکلته" پرداخت
این مدرس حوزه و دانشگاه با بیان اینکه هر انسانی براساس طبیعت و خلق و خوی خویش کار می کند، تصریح کرد: با تدبر دراین آیه ی شریفه در می یابیم که بین افعال و ذات انسان یک هماهنگی و تطابق انکار ناپذیر برقرار است.
وی افزود: بر اساس منطق قرآن ، اعمال انسان برگرفته از ذات او و آینه شخصیتش می باشد.
حجت الاسلام و المسلمین عظیمی فر، "دریافت" را یکی از مهمترین اعمال روح انسان توصیف و خاطر نشان کرد: چون نفوس متعدد است، دریافت هم متفاوت می شود و براساس آیات قرآنی کسانی هستند که قلب دارند ولی درک ندارند، چشم دارند ولی بینایی ندارند، گوش دارند اما شنوایی ندارند.
وی ادامه داد: همه این مفاهیم با تدبر در آیات قرآنی به دست می آید وتا ذات انسان تصحیح نشود، دریافت صحیحی از حقایق نخواهیم داشت.
این مبلغ علوم دینی بیان داشت: همه انسان ها دارای قوه جاذبه و دافعه هستند و آنها که دارای ذات یکسان باشند جذب یکدیگر می شود و در کنار هم قرار می گیرند و آنها که دارای جنس متفاوت باشند و شاکله های مختلفی داشته باشند ،یکدیگر را جذب نمی کنند.
حجت الاسلام و المسلمین عظیمی فر ادامه داد: کسانی که دنبال پاکان عالم هستند، اگر پاک نباشند به آنها نمی رسند.
وی در پایان اظهارتش بیان داشت: تا انسان ذات و شخصیت و نوع فکر و بینش خویش را عوض نکند ،نمی تواند در رفتار و کردار خویش تغییرات پایدار به وجود آورد.
در ادامه این نشست قرآنی شرکت کنندگان سئوالات خویش را مطرح کردند و استاد عظیمی فر به آنها پاسخ داد.
این برنامه به همت کانون قرآن و عترت دانشگاه شیراز و در قالب طرح قرآنی طهورا اجرا گردید.

تقریرات درس تفسیر استاد سید محمد حسین عظیمی (ترم دوم )

بنر لایه باز برای ماه رمضان

همایش قرآنی دانشگاهیان با حضور استاد سیدمحمدحسین عظیمی

قرآنی ,انسان ,عظیمی ,ذات ,دانشگاه ,قرآن ,دانشگاه شیراز ,و المسلمین ,المسلمین عظیمی ,می شود ,الاسلام و ,استاد سیدمحمدحسین عظیمی ,حضور استاد سیدمحمدحسین ,همایش قرآنی دانشگاهیان

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
زیبایی مدل 2017 - مدل 96 - سریال 2017 - سریال 96 - تقویم - سایت تفریحی وبلاگ سامانه آموزشی الناز فروش سرویس خواب پلی یورتانی گومیز نـوشـتـه هـایـی از جـنس مـن در این سایت قصد ارائه آموزش در مورد ویندوز 7 را داریم پروژه دانشجویی کالا فروش گروه مهندسی "دیجی ویرا"